MIESZKANIA, DOMY | SPRZEDAŻ, WYNAJEM | DĄBROWA GÓRNICZA, SOSNOWIEC, KATOWICE, BĘDZIN, ŚLĄSK

INFORMACJA


Jesteś klientem korporacyjnym i interesują Cię nieruchomości dla klientów korporacyjnych - ZAPRASZAM NA STRONĘ NIERUCHOMOŚCINAŚLĄSKU.PL

RUSZYŁA JUŻ BUDOWA!

 

Mamy przyjemność poinformować Państwa o tym, że rozpoczęliśmy budowę nowego budynku mieszkalnego, który będzie położony w Sosnowcu przy ulicy Towarowej numer 5.

Budynek nosi nazwę “Kamienica pod Świętym Jerzym”. Nazwa ta ma symbolizować zmiany w historii miasta, jakie nastąpiły w okresie upadku caratu i odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z jednej strony Sosnowiec zaczął rozwijać się w okresie panowania Romanowów, którzy w swoim herbie posiadali Świętego Jerzego. Do tego okresu historii miasta nawiązuje pierzeja od strony ulicy Towarowej. Z okien można zobaczyć dziedziniec sąsiedniej kamienicy w której mieścił się pierwszy urząd miasta.

Czy ktokolwiek na przełomie XIX i XX wieku mógł przypuszczać, że Imperium Rosyjskie za kilkanaście lat poniesie klęskę, a Polska odzyska niepodległość. Co najwyżej mogło to być rozpatrywane w sferze marzeń. I to wielkie osiągnięcie, pokonanie trudności “nie do pokonania” symbolizuje właśnie Święty Jerzy zabijający smoka, będącego alegorią “trudności nie do pokonania”. Odrodzona Polska to dalszy rozwój Stolicy Zagłębia, w wyniku którego w mieście pojawiły się piękne budynki modernistyczne i do tego okresu historycznego nawiązuje druga pierzeja, z której rozciąga się widok na południe.

Budynek zostanie wybudowany z pustaków TeknoAmerBlok (TAB), albowiem mają one bardzo dobry parametr ochrony akustycznej. Ściany zostaną ocieplone styropianem grafitowym i wełną mineralną, a okna uzyskają potrójne szyby.
Drzwi wejściowe do lokali będą miały ochronę akustyczną na poziomie co najmniej 40db.

Ciepłą wodę użytkową oraz ogrzewanie zapewnią dwu – funkcyjne piece gazowe z zamkniętą komora spalania.
Posadzka w klatce schodowej zostanie wyłożona granitem.

Piwnica i parter będą pełnić funkcję parkingu, a komunikację pomiędzy kondygnacjami zapewni winda.

Zakończenie prac planujemy w roku 2019. 

IMG 20180620 WA0010 768x576       IMG 20181127 WA0008 1 768x576       IMG 20181128 WA0006 768x576towarowa 1 768x576      IMG 20180620 WA0035 768x373